BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

hmmmm: Condemned: Criminal Origins (X360)

Gražus, solidus ir gąsdinantis. Tokį įvaizdį turėjau apie Condemned, prieš pradedant jį žaisti. Turiu pripažinti, kad šis požiūris, nors ir nestipriai, žaidimo eigoje keitės… į blogąją pusę.

Grafika yra graži. Tiek galiu pasakyti. Gliukų nėra, viskas dailu, išpuoselėta, nors galbūt ir netraukia ant paskutiniųkų Splinter Cell ar Darkness lygio.

Veiksmas padarytas gal ir neblogai tačiau labai jau vienodai. 99% veiksmo - nuo sienų ar baldų nuluptais vamzdžiais ar lentomis apsiginklavusių pseudozombių-idiotų talžymas per galvą. Smagu ištaškyt smegenis, smagu pribaigti merdintį negerietį nusukant sprandą, bet viskas turi ribas - atsibosta vienas ir tas pats. Gražūs niuansai ala elektrošokas, sergančių paukščiukų rankiojimas ir įkalčių ieškojimas įvykių vietose devaisais, kurie absoliučiai jokiais būdais netilptų į mūsų erojaus kišenes, kiek paįvairina veiksmą, bet nepadaro jo labai įtraukiančiu.

Dirbtinis intelektas čia pasireiškia tuo, kad priešai žino, jog plikomis rankomis bus sunku tave paimti, moka atsitraukti, nusilupti nuo sienos kokį vamzdį, pasislėpti už kokios kolonos ir šokti ant tavęs, kai priartėji. Dar vienas smagus momentas, įskaitant, kad dėl kulipkų absoliutaus trūkumo, didžiąją žaidimo dalį kovos vyksta rukapaške, priešai moka atlikti klaidinančius manevrus. Užsimoja - tuoj smogs - pakiši savo lazdą, kad blokuot, o tas netrenkia - palaukia kol nuleisi ir tada tykštelna tau per fizionomiją. Tas nemalonu. Bet malonu, kad netyčia užkabina kokį savo sėbrą - pasiskaldo ir tarpusavyje.

Scenarijus? Yra. Kokybė? Vidutinio gerumo. 'nuff said.

Žaidimo dizainas, jei tikėti žaidimui sukurtu PR'iniu įvaizdžiu, turėjo būti baisus. Nė velnio. Eini į tamsų kambarį ir, nu nors tu ką, nebaisu. Nes žinai, kad būtinai kažkas iššoks, ir net įsivaizduoji kas, ir kad jis rankoj turės lazdą, ir kad jį pačirškinsi su elektrošoku, o tada ramiai nutėkši makaule. Prisimenu Doom 3, kai kažkokiam koridoriuje su mirksinčiom šviesom ir krentančiom kibirkštim kažkur už nugaros nukrito metalinė plokštė nuo sienos. Kone infarktą gavau. Condemned tokios vietos nebuvo nei vienos. Gaila.

Didžiausias nusivylimas yra pabaiga. Ok, aš suprantu, kad final boss battle yra supposed to be sunki. Bet jei aš noriu pageiminti, tai aš nenoriu fuckin sportuot! Paskutinį boss figh peržaidinėjau mažiausiai 50 kartų, bet net nekvepia pergale. Fuck it -  pasiduodu. Apsieisiu be galinio multiko. Juo labiau, kad jau turiu Bioshock… yeahhhhha!

Rodyk draugams4 komentarai

 1.   Originalas 2007-08-24 15:30:32

  ant PC jau prieš du metus jį lošiau, tada buvo superinis, su kitais lyginant, grafikonas unreal tuo met. :) Man tai labai patiko, labai gerai subalansuoti ginklai ir šovinių trūkumas. :) Kai aš juos mėgstu pataupyti, tai man labai patikdavo, kai priešas iššauna kartą iš shotgun ir turi skubėt nudėt jį, nes kitaip nebegausi paskutinės jo kulkos. :) beto smagiausia su kirviu sienas kapot, o seifus tik su laužtuvu galiam buvo atidaryt, na o juose būdavo dažniausiai ****ol ar shotgun su pilna apkaba, ko praktiškai nieks neturėdavo, nes visi priešai su pustuštėm apkabom laksto, o jei į tave pašaudo, tai visai basas lieki. :)

  nesuprantu kuom tas bosas sunkus? reik iš jo pagaliukus nusiknist, nes su jais lengviau, nei lengvą jį prilupt, nes jis nevykėlis su ta savo ilgąja lazda. :) Poto kai atidaužai, jo protezus reik išlupt po truputį… Man tai net nepatiko, kad jį taip lengva nugalėt, kaikada žaidimo vidury net sunkesnės vietos buvo, pavyždžiui tikrai perdėjo mokykloj, kai vaikai į baseina pradeda šokt ir su kastuvu galvas nulupinėt turi :/ nors iš dalies ir smagu kai tikrai pasistengt buvo kur. :) Dar labai smagu, kai virėja su kirvuku užsivijo mokykloj. :D

  Bioshock, tai tikras nevykėlis šiais laikais, prieš dešimt metų reikėjo leist su Seriuos Sam pakonkuruot, o dabar nieko gero nemačiau…

  Redagavo Originalas 2007-08-24 15:45

 2.   Vargetas 2007-09-06 12:37:12

  visai neblogai atrodo zaidimas, tik kaip supratau ginklu ivairove buvo neperdidziausia.

 3.   Servilatas 2008-04-02 09:35:09

  Labai geras žaidimas, vakar pabaigiau, dabar pradėsiu Condemned 2. O ir paskutinį bosą iš 1 karto perėjau…

 4.   Olimpia Sandusky 2011-07-09 05:21:26

  I recently discovered the blog post whilst i needed something totally different. I JUST book marked that simply because i need to depart right now to meet my mummy, and your site looks useful additionally. I most certainly will browse it afterward at night once i will put the youngsters to sleep. Yet this particular post seems truly good, i love your style of composing. I am going to keep the actual browser windows opened as a result my husband will look at it in addition. Have a very good great evening

Palikti komentarą