BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

tik dviese: Dead Or Alive 4 (XBOX360)

Priešistorė. Prieš kokį desetką metų keli jauni pridurkai, sugalvojo, kad neturi ką veikt, susimetė ir nusipirko Sega Saturn konsolę su vienu vieninteliu geimu - Virtua Fighter 2. Boy kaip po to atsirado ką veikt. Buvo turnyrai, daugiadienės išgertuvės/geiminimo sesijos. Saturnas vis keisdavo gyvenamą vietą - transportavimui buvo negi suorganizuotas trofėjinis diplomatas. Kiekvienas pridurkų klano narys turėjo prisispausdines kiekvieno iš savo favorite veikėjų FAQ'us - kelių šimtų puslapių kombinacijų aprašus, kuriuos, kaip maldaknygę davatka, mokėjo atmintinai. Nes juk bus visiškas gaidys jei nežinosi, kad žaidžiant už Kage Maru prieš Lau ties 9 punchkick'o frame'u nucancelinus veiksmą, galima išvengti recovery time, ko pasekoje dar galima padaryti neuždengiamą Ten Feet Toss of Doom. Or something. Ahhhh… buvo laikai. Yours truly buvo vienas iš tos šutvės.

Kol gandai apie Virtua Fighter išleidimą po Xbox 360 dar lieka gandais, Dead or Alive serija atstoja su kaupu. DOA 4 yra viskas, kas buvo VF and then some. FAQ'ams aš turbūt jau per senas, bet į kraują įaugę fighter instinktai, padeda biški užčiuopti ir šio geimo valdymą. Iš pirmo žvilgsnio geimas superinis - geriausiomis VF tradicijomis čia nėra jokių magijų, ginklų ir kitokio bredo. Užtat pilna combosų, counterių, metimų, reversalų. Interaktyvios arenos yra superb - jei kaliesi giraitėje, vadinas gali priešą įmūryt į medžio kamieną, jei kaliesi kalnų vienuolyne, didelė tikimybė, kad būsi nuspirtas ir ilgai riedėsi laiptais, kol šoklus oponentas tave pasivis ir įkals dar. Galima kaltis įbridus vandenyje, tarp važiuojančių mašinų. Viskas griūna, lūžta, siūbuoja nuo trankymosi. Mano personal favorite, kai teškiau draugelį į vargšo prekeivio daržovėmis vagonėlį taip, kad kopūstai išsilakstė 20 metrų spinduliu.

Dar du superiniai momentai:

 1. tarp veikėjų yra Ryu iš Ninja Gaiden
 2. merginoms labai begestikuliuojant rankomis, matarauojasi… patys žinot kas

Rodyk draugams5 komentarai

 1.   vienas 2007-04-18 08:43:17

  jei ir toliau rasysi aprasymus apie savo zaidziamus zaidimus tokiu principu tai turetum sulaukti didziules sekmes :))) , o siaip ar Tekken ne geresne uz DOA ?

 2.   qemm 2007-04-18 09:36:44

  Tekken esu bandęs tik ant žaidimų automato… kažkaip man neužveža muštynės su visokiomis mistinėmis būtybėmis tigro ir driežų galvomis, magijos ir kitokia xuinia. be to jo nėra ant xboxo

 3.   Anonymous 2007-04-21 01:23:41

  Mistines nemistines butybes, bet as taip pat manau jog geresnio kovinio 1×1 zaidimo nera kaip tekken siuo metu, daugiau jis sukoncentruotas i permetimus/uzlauzimukus nei kad DOA, kuriame vienos smugiu kombinacijos metu galima pribaigti priesininka (beveik) visiskai neispudinga.

 4.   Anonymous 2007-04-24 01:54:18

  Street fighter ir Tekken yra brolis ir sesuo. Taip kaip VF ir DOA. DOA (ir VF) yra intuytivesnis. Nera isiutu kombosu ilgesniu uz 4 knopkes, ir nereik mokytis teisingai suspaudyti 16 knopkiu kombinacija kad padaryti unblokable smugi kaip pas SF at Tekken. Be to pas DOA 4 gerokai daugiau gyvybes. Taip kad 1 super sekmginas floatas nuima kakzas tik iki puses health baro. Pas DOA ir VF daugiau lemia mokejimas atspeti prieshininko veiksmus, pas Tekken tikslus ilgu kombinciju sumaygimas, nebutinai net ziurint i ekrana.

 5.   Anonimas 2008-08-13 22:23:58

  Nesutinku su tuo jog Street Fighter ir Tekken yra kazkuo panasus dar labiau jog tai "seseriniai" zaidimai. Tam turiu keleta prezasciu:
  1. Tekken ir Street Fighter yra visiskai skirtingi zaidimai, nes Tekken'as yra 3D o SF 2D.
  2. Street Fighter yra labiau anime stiliaus mustynes (isskyrus populiariaja SF 2 kuri turejo begale versiju bet jos nieko vertos ir dar kazkodel laikomas geriausiu fighteriu, nors tas pats per ta pati nieko naujo jame nebuvo po SF2 ISEJUSIOS VERSIJOS BUVO VIEN PINIGU DARYMAS PRIDEDANT PO DU IR DAUGIAU NAUJU VEIKEJU)).
  Na o Kalbant apie Dead or alive jis ko gero ir butu panasesnis i MK serija.

  Mano nuomone:
  Street Fighter vs Dragon Ball Z neskaitant nauju daliu tik 2 D versijas
  Mortal Kombat vs Dead or Alive
  Na o Tekken turi panasumu labiau su Virtua Fighter ne veltui sie zaidimai vienas su kitu yra lyginami ir t.t.

Palikti komentarą