BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

dvilypiai jausmai: Tenchu Z (X360)

Pradėti reiktų nuo to, kad praktiškai pagal visus kriterijus šitas žaidimas yra - nepabijokime to žodžio - totalus šūdas:

Scenarijus ant tiek skystas, kad net turbūt padarytų gėdą B kategorijos pornuchai - galima sakyti jo ten iš vis nėra. Visas žaidimas, tai 50 misijų kratinys, kuriose, kaip taisyklė, reik arba ką nors nužudyt arba kokią dėžutę nugvelbt. Kadangi scenarijaus nėra, nelabai ir ryšio tarp tų misijų yra.

Misijų daug, bet, kaip ir anksčiau minėjau, jos labai vienodos: nužudyt tą blogietį, pavok tą dokumentą. Kartais būna paįvairinimas - nužudyk visus žmones tam kaime (kaip tyčia kaip tik tuo metu kaime reziduoja tik blogiečiai), arba surink iš miestelio padėtas bombas (kaip aktualu šiems laikams). Tik viena misija iškrito iš konteksto ir buvo įdomesnė - reikėjo sekti bičiuką jam nepasirodant. Žemėlapių kiekvienai misijai irgi chebrytė nepasivargino prikurti - toks jausmas, kad visom 50 misijų buvo padaryta koks 15 žemėlapių ir po to tik iš skirtingos pusės paleisdavo į jį. Žaidi mol visai kitą misiją, o toks begalinis deja vu, kad net bloga.

Pakartotinas žaidimas čia neegzistuoja. Tecnhu: Return to Darkness galima buvo žaisti iš naujo už kitą žaidėją. Įvykių seka ta pati, bet viskas iš kito galo, kitomis akimis, su kitais intartpais ir tik retkarčiais susikertančios veiksmo linijos. Čia gali žaisti iš naujo… kitu sunkumo lygiu. Ačiū.

Dirbtinis intelektas yra pati žavingiausia šito žaidimo dalis. Bet kokį alarmą ar pavojų priešai pamiršta už 5 sekundžių. C'mon, net bičas iš Memento ilgiau prisimindavo stuffą. Nuknekcini vieną sargą, kitas pamato, susinervina, po kelių akimirkų jau viskas gerai, apeina ramus ratą, vėl pamato lavoną, vėl susinervina, pradeda lakstyt, po 5 sek. jau vėl viskas ok. Bosai atviroje kovoje irgi niekiniai - jokio sudėtingumo juos nugalėti nesudarė. Worst game AI ever.

Grafika galima būtų apibūdinti keturiais žodžiais: oh my fuckin god! Turbūt net 95% senojo Xboxo geimų grafika buvo du kart geresnė, ką jau kalbėt apie naujos kartos konsoles. Vaizdas ne tik ass ugly, bet dar ir pilnas gliukų: šešėlių prasimušančių pro sienas, persikertančių trimačių objektų, mistinių kampų, už kurių kliūva veikėjas, t.t.

Žaidimo dizainas vertas nulio dešimtbalėje sistemoje. Nieko įdomaus ar netikėto jame nebuvo. Tie patys akivaizdžiais maršrutais vaikštantys priešai, tie patys tikslai, tie patys žudymo būdai, over and over again. Tik vienoje iš visos plejados misijų, priešo nindzės buvo ant stogų. Kitose, kaip kokia Mauzoliejaus garbės sargyba, žygiuoja atviroje vietoje po pievelę ir laukia, kada čia kas nors teiksis jį nugnybt. Tu gi nindzė for fuck's sake! Eik pasislėpk kur nors ar kažkatai!

Pridaryta milionas visokių perkamų ir gaunamų skillsų, abiličių, daiktų, ginklų, drabužių. Per visą žaidimą naudojau tik vieną ginklą - blowgun ir vieną ability - zoom.

Stealth kills'ai šitoje žaidimo iteracijoje sufuckinti totaliai. Ankstesniajame Tenchu, priklausomai nuo pribėgimo kampo ir krypties, rodydavo skirtingą, žiauriai satisfying tylaus nužudymo multiką. Čia gi prikūrė visokių žudymo opcijų, ala pagriebi už gerklės nelaimėlį Splinter Cell style, gali jį tampyti, priremti (ir eventualiai prismeigti) prie sienos, paguldyti ant žemės, nusukti sprandą, apsvaiginti nenužudant, t.t. Bet nei vienas susidorojimo būdas neprilygsta, tiems vaizdams, kaip ankstesniuose Tenchu. Tiesa, teisybės vardan, reiktų pasakyti, kad nužudymas pro sieną labai smagus.

Tai kodėl po velnių aš jį žaidžiau? Todėl kad stealh ninja action yra TOTALI JĖGA net jeigu implementacija tragiška, o nieko panašaus iš šio departamento apart Tenchu nėra. Taškas.

(čia, pražaidęs jau, nesusiturėjau pasinaudoti žaidimo suteikiamoms nindzių tiuninimo galimybėms)

Rodyk draugams8 komentarai

 1.   loving xBox 2007-08-20 09:22:19

  is paveiksleliu grafika atrodo visai patraukli. Ir kad ir koks sudas bebutu tu jo visas misijas perejei ? :)

 2.   qemm 2007-08-20 09:26:43

  trus me - grafika tragiška. paimk palyginimui kokį Splinter Cell arba Darkness tai skirtumas kaip žiūrėti kine Matrix arba nespalvotą Čaplino filmą per 25 metų Šilelį

  misijas visas praėjau

 3.   Originalas 2007-08-20 15:35:04

  išgaidina game per visu galus: "nieko jame gero nėr, viskas totaliai OMFG style šūdina, bet visą perėjau". :DD

  Redagavo Originalas 2007-08-20 15:35

 4. 18 INCH INDIAN HAIR ONLY $100 PER BUNDLE

 5.   Residential cleaning Queens 2011-06-30 18:59:17

  Hello! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be ok. I’m definitely enjoying your blog and look forward to new updates.

 6.   Lucy Kalland 2011-07-02 17:52:48

  You are a very clever person!

 7.   Lauran Rothermel 2011-07-03 21:09:22

  Truly, that’s a nice short justification, i just was ready for something similar on a long whilst. Actually wikipedia wouldn’t developed those tips even. Keep on creating, you are doing this great. On the other hand, i must run to job at this time, thus i will check out your web blog as i came back. Enjoy a nice moment.

 8.   Shirley Levenstein 2011-07-11 01:24:55

  Hi, only took me a little extra time to find out precisely what had been you trying to express with this, but i am just in there. Just couple of days earlier My spouse and i has been considering related matter, and uncovered the blog post. It is a shame the fact that my best mother can not read this now, as i by now transmit it to them at e mail. by the way, I adore your position. Always keep writing. ;-)

Palikti komentarą